GABINET SEKSUOLOGII #TWÓJTERAPEUTA

WARSZAWA | KONSULTACJE ONLINE | www.twojterapeuta.pl

Według zaleceń towarzystw psychoterapeutycznych oraz Ministerstwa Zdrowia sesje na żywo powinny być zawieszone.

Jak więc pracować w izolacji?

Czy koniecznie jest przerywanie procesu terapeutycznego?

Co z osobami, które potrzebują teraz skorzystać z pomocy specjalisty po raz pierwszy?

Na szczęście obecna technologia i nasze zdolności adaptacyjne ułatwiają nam przetrwanie obecnego kryzysu. 

Koronawirus nie omija gabinetów psychoterapeutycznych, dlatego wskazaną formą zastępczą są spotkania za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Wielu pacjentów ma wątpliwości, czy sesje online mają sens. Nie każdy w sytuacji izolacji domowej ma warunki lub motywację do rozmowy. Zastanówmy się wiec, co zrobić, by jednak móc skorzystać z tej formy pomocy specjalisty. 

Nastaw się pozytywnie!

Musimy zaakceptować obecną sytuację i szukać rozwiązań, które ułatwią nam funkcjonowanie. Zastanówmy się, na co mamy wpływ. Lubimy czuć kontrolę nad swoim życiem. Zdrowa kontrola nie oznacza jednak, że wszystko musi układać się po naszej myśli. Chodzi przede wszystkim o znajdowanie sprawczości w otaczającej nas rzeczywistości. Sesje prowadzone online to sposób na „przechytrzenie” niesprzyjających warunków. Miejmy też na uwadze, że nasza terapia nie traci na jakości. Przemienia się tylko w zdalną wersje, która jest czasowym radzeniem sobie z przeszkodami. 

Nie traktuj sesji online po macoszemu.

Przychodząc do gabinetu pacjenci realizują pewien rytuał. Muszą wyjść z domu, poświęcić czas, skonfrontować się z terapeutą. Pamiętajmy, żeby zadbać o tę wyjątkowość w domowych warunkach. Jak to zrobić? Pomysłów jest wiele. Zmieśmy ubranie na wyjściowe, przygotujmy sobie wygodnie miejsce, bądźmy gotowi 5 minut przed rozpoczęciem sesji i przemyślmy, o czym chcielibyśmy rozmawiać. 

Zadbaj o kwestie techniczne.

Potrzebne nam będzie na pewno dobre łącze internetowe. Oczywiście nic się nie dzieje, jeśli na chwile przerwie nam połączenie, ale lepiej ograniczać dodatkowe atrakcje. Sprawdźmy, czy obraz w kamerze, który zobaczy terapeuta, jest tą częścią naszego mieszkania, którą rzeczywiście chcemy pokazać. Zabezpieczmy naszych przyjaciół czy członków rodziny, z którymi mieszkamy przed niechcianym wejściem w kard. Warto także wcześniej przetestować dźwięk - zrobić próbną rozmowę z kimś innym.

Zaufaj swojemu terapeucie.

Pozwól się poprowadzić w terapii. Miej świadomość, że wszyscy jesteśmy w sytuacji izolacji. Terapeuta też pracuje teraz przeważnie z domu. Jest świadomy tego, że prowadzi sesje online. Skonsultował to z superwizorem i działa według wytycznych swojego Towarzystwa Psychoterapeutycznego. Trzymając się powyższych zasad takie spotkanie nie odbiega jakością od tego na żywo. Nawet jeśli z początku będzie to mniej komfortowe, pamiętaj, że jak sytuacja się uspokoi wszyscy wrócą do swoich gabinetów. 

 

#twojterapeuta

Koronawirus! 
Co teraz z moją psychoterapią?

26 marca 2020
26 marca 2020
Według zaleceń towarzystw psychoterapeutycznych oraz Ministerstwa Zdrowia sesje na żywo powinny być zawieszone. Jak więc pracować w izolacji? Czy koniecznie jest przerywanie procesu terapeutycznego? Co z osobami, które potrzebują teraz
21 marca 2020
Mając na uwadze zdrowie swoje i swoich bliskich oraz czując odpowiedzialność społeczną większość z nas zdecydowała się już teraz zostać w domu. Niektórych zmusiła do tego sytuacja zawodowa. Jakkolwiek pierwszy
11 sierpnia 2019
Musimy zacząć od tego, że samo pojęcie uzależnienia od seksu jest dość niejasne. Specjaliści podchodzą do niego w różny sposób z powodu braku jednoznacznego określenia tego problemu w klasyfikacji chorób.

TWÓJTERAPEUTA BLOG

Kontrakt terapeutyczny

Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Kontakt

 

MAIL: kontakt@twojterapeuta.pl

INSTAGRAM: michal_seksuolog

zapisy na trapie wyłącznie przez portal ZNANYLEKARZ.PL

 

 

 

 

 

MICHAŁ SAWICKI

Gabinet seksuologii i psychoterapii

Ochrona Danych